Dbajmy o wodę i własne zdrowie
Szanowni Mieszkańcy,
W związku z utrzymującą się falą upałów oraz niewielką ilością opadów zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozsądne korzystanie z wody dostarczanej z sieci wodociągowej.
W miarę możliwości prosimy o ograniczenie podlewania trawników i ogródków, napełnianie basenów oraz mycie samochodów, szczególnie w godzinach największego zapotrzebowania na wodę. Dzięki temu wspólnie zadbamy o jej dostępność dla wszystkich mieszkańców.
Pamiętajmy również, że podczas wysokich temperatur odpowiednie nawodnienie organizmu ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Warto regularnie pić wodę, unikać nadmiernego przebywania na słońcu w najgorętszych godzinach dnia oraz zwracać uwagę na potrzeby dzieci i osób starszych.
Wspólnymi, nawet drobnymi działaniami możemy zadbać zarówno o komfort mieszkańców, jak i o racjonalne gospodarowanie wodą – zasobem, który szczególnie w czasie upałów staje się jeszcze cenniejszy.
Dziękujemy za zrozumienie, wyrozumiałość i współpracę.

